Česká spořitelna posiluje oddělení, které se zabývá ESG poradenstvím pro korporátní klienty. Nově do něj nastoupily Béatrice Koubayová a Šárka Ustohalová.
Béatrice Koubayová přišla do banky letos v září a působí v oblasti ESG poradenství pro korporáty. „Mojí náplní práce je navýšení podílu zelených investic v portfoliu banky. Tohoto dosahujeme především podporou bankéřů, kterým usnadňujeme práci s klienty – ať už jde o identifikaci udržitelných investic, hledání nových příležitostí nebo sběrem ESG dat,“ uvádí Koubayová.
V minulosti se téměř pět let věnovala komunikaci, což ji přivedlo k tématu greenwashingu a k nabírání pracovních zkušeností v oblasti udržitelných financí. Do České spořitelny se dostala díky trainee programu, což je roční rozvojový program. Během něho se člověk seznamuje s různými odděleními ve firmě a absolvuje školení zaměřená na soft skills.
Její nynější kolegyně Šárka Ustohalová se k udržitelnosti dostala při studiu na vysoké škole, především během zahraničního pobytu na IÉSEG School of Management ve Francii. „Zajímalo mě propojení udržitelnosti s podnikáním obchodních společností, a proto jsem vypracovala diplomovou práci na téma vlivu ESG na finanční výkonnost korporací a hledala zaměstnání v daném oboru,“ popisuje.
Do České spořitelny nastoupila na pozici ESG Product Designera v segmentu korporátních klientů, kde má na starosti především vyhodnocování udržitelného financování a ESG dat klientů. „V neposlední řadě se také věnuji analýze podnikání klientů v kontextu udržitelných praktik, poradenství a provádění výzkumů trhu,“ uvádí.
Česká spořitelna těmito kroky doplňuje své oddělení zaměřené na ESG poradenství pro korporátní klienty poté, co odešel Martin Breyl, který mu šéfoval. Ten nyní působí v pojišťovnictví, v české rodinné firmě Respect Group.
Martina Patočková
Martina začínala s novinařinou v agentuře ČTK a pokračovala v MF Dnes, psala pro E15 či Reportér Premium. Jenže pak zatoužila po větší samostatnosti. Ráda chodí po kopcích, plave s ploutvemi i bez nich a chtěla by kočku.